Outlook’a Nasıl Kayıt Olunur?

Günümüzde Microsoft’a ait birkaç tane e-posta servisi vardır. Bunlardan bir tanesi olan Outlook, her geçen gün kendini geliştirmektedir. Bu gelişmenin olmasında en çok katkısı olan etken; Outlook’a kayıt olmanın oldukça kolay olmasıdır. Outlook’a nasıl kayıt olunur? Sorusunu merak ettiyseniz, yazımızın devamını okumanız size fayda sağlayacaktır.

Outlook, ilk piyasaya sürüldüğünde e-posta yazılımı olarak kullanıyordu fakat son zamanlarda gelen yeniliklerle birlikte mail sistemi olarak kullanılmaya devam ediyor. Outlook, kullanıcılarına ücretsiz e-posta sahibi olma özelliği sununca, internet kullanıcıları arama motorlarında Outlook’a nasıl kayıt olunur? Sorusunu sıkça aratmaya başladı.

Outlook’a nasıl kayıt olunur? Konusu merak ediyorsanız ve doğru bilgileri bulduğunuza inanmıyorsanız, aşağıda yer alan listedeki adımları uygulayarak Outlook hesabı açmanız mümkündür.

  • Outlook’a nasıl kayıt olunur? Sorusunun cevabı olarak yapılması gereken ilk işlem, Outlook’un resmi web sitesine girmek olmalıdır. – Outlook.com

 

  • Outlook internet sitesine girdikten sonra karşınıza çıkan ekrandan ücretsiz hesap oluştur butonuna tıklayın. Böylece yeni bir sayfa açılacak ve sizden bir e-posta girmeniz istenecektir. İstediğiniz her isimde e-posta adresini almanız mümkündür fakat bu e-postanın daha önce başka biri tarafından alınmamış olması gerekir.

  • E-posta adresinizi yazdıktan sonra yanında yer alan bölümden Outlook, Hotmail ve Outlook.com.tr seçeneklerini göreceksiniz. Bu seçeneklerden birini seçin. Bu tercih size kalmıştır, hangisini kullanmak istiyorsanız onu seçersiniz.

  • Bu seçeneklerden birini seçtikten sonra açılan ekranın sağ alt tarafında yer alan ileri butonuna tıklayınız.
  • İleri butonuna tıkladıktan sonra karşınıza parola oluşturma ekranı gelecektir. Şifre seçerken dikkatli ve sakin olmanız gerekir. Parola oluştururken; Doğum tarihinizin, adınızın ve soyadınızın şifrenin içerisinde olmamasına dikkat edin. Ayrıca; Şifrenin kesinlikle unutulmayacak ve her an için aklınızda kalacak bir şifre olmasında yarar vardır.

  • Güçlü bir şifre oluşturmak için hem harf hem rakam kullanmanız şarttır. Buna ek olarak şifrenin uzun olmasına da özen gösterin. Kısa şifrelerin kırılması ve biri duyduğunda aklında kalması daha kolay olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak şifrenizi oluşturduktan sonra yine sağ alt kısımda bulunan ileri butonuna tıklayınız. Outlook’a giriş yapmak için bu şifre her zaman gerekli olacaktır. Şifreyi unutursanız; Kurtarma hesapları ile birlikte tekrar bulabilirsiniz fakat bununla uğraşmak yerine şifreyi unutmamak her zaman için daha iyidir.

 

  • Şifre işlemini tamamladıktan sonra karşınıza kişisel bilgilerinizi tamamlamanız gereken ekran gelecektir. Kişisel bilgilerinizi girerken kesinlikle doğru bilgileri girmeye dikkat edin. Ad – soyad bölümüne kendi adınız ve soyadınızı yazmalısınız. Her işlem tamamlandıktan sonra olduğu gibi bu işlemde de ileri butonuna tıklamanız gerekir.

  • Bir kez daha kişisel bilgiler ekranı karşınıza çıkacaktır. Buraya girmeniz gereken bilgiler sırasıyla; Yaşadığınız ülke ve doğum tarihidir. Doğum tarihi; Gün, ay ve yıl olarak girilmelidir. İşlem tamamlandıktan sonra ileri butonuna tıklamanız yeterli olacaktır.

  • Outlook hesabınızı açmak için gereken bir diğer işlem, güvenlik kodu işlemidir. Karışık ve değişik şekilde yazılan harf ve sayıları; Büyük – küçük harf yazılışına göre yazmanız gerekmektedir. Sistem, robot olup olmadığınızı anlamak için bu işlemi gerçekleştirmelidir. İşlemden sonra ileri butonuna tıklayınız.
  • Yapmış olduğunuz bu son işlemden sonra; Outlook hesabınız oluşturulmuştur. Hesabınızda istediğiniz gibi işlem yapabilirsiniz.

Outlook Nedir?

Outlook, dünya çapında en çok kullanılan mail sistemlerinden biridir. E-posta almanızı ve göndermenizi sağlayan sistem, bunun yanı sıra birçok işlem avantajı da sunmaktadır. Örneğin; Zaman takvimi, arkadaşlar, iş ilişkileri ve kişiler gibi düzenleme seçenekleri bulunmaktadır.

Zaman takviminizi siz görebileceğiniz gibi istediğiniz başka bir kişiyle de paylaşarak bu bilgileri onun da görmesini sağlayabilirsiniz. Buna ek olarak Outlook; Belge, elektronik tablo, sunu oluşturma ve e-posta yönetme amacıyla birçok yazılımın birleşmesi sonucu ortaya çıkan Office paketinin bir ürünüdür.

Outlook’un sunduğu bir diğer avantaj olan 15 GB depolama alanı; Outlook’tan yeni bir e-posta hesabı açan kişilere sunulan 15 GB’lık depolama alanıdır. Bu büyük boyutlu alan, sizin e-postalarınızı saklamanız için oldukça kullanışlıdır.

İsteyen herkesin 15 GB depolama alanı sahip olabileceği gibi, bu alanı 50 GB’ye yükseltmek mümkündür. Outlook.com hesabınız varsa bu hesabı Office 365 aboneliğe geçirebilirsiniz. Office 365’in 50 GB depolama alanı dışında sağladığı bir diğer avantaj ise, reklamsız e-posta kutusudur. Hiçbir şekilde reklamlarla karşılaşmamanızı sağlayan bu özellik, birçok insanı Outlook kullanmaya itmektedir.

Outlook’a nasıl kayıt olunur? Sorusu, Outlook’un sunduğu avantajlar ile birlikte daha çok aratılmaya başlandı. Bundan 5 – 10 yıl öncesine kadar pek önemsenmeyen Outlook, son zamanlarda Outlook’a nasıl kayıt olunur? Sorusu ile birlikte gündemden düşmemektedir.

Outlook kullanıcısı sayısının milyonları geçmesinden kaynaklı olarak, sistem sürekli güncel tutulmaktadır. Bu özellik sayesinde kullanıcılar daha iyi ve kolay bir e-posta kullanımıyla tanışmıştırlar. Microsoft tarafından piyasaya sürülen bu sistem her kullanıcının beğenisini toplamayı başarmıştır.

Outlook’un avantajlarından faydalanmak için yeni bir hesap açmak isteyen kişiler, yukarıda tarif ettiğimiz yöntem ile kolayca Outlook hesabı açabilir ve kullanabilir. Her geçen gün değişen internet camiasında çıkan yeni uygulamalar ve yazılımlar, Outlook’ta olduğu gibi kullanıcının iyiliğini düşünmektedir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*