Outlook’a Nasıl Giriş Yapılır?

Çağımızda en fazla tercih edilen iletişim yollarından bir tanesi mail yöntemidir. Outlook, mail açmak için kullanılan en güncel adres diyebiliriz. Outlook, Microsoft tarafında 31 Temmuz 2012 tarihinde yeniden açılan bir mail servisi. Kullanımının rahat olması, kullanıcıların Outlook’u tercih etmesinde büyük bir etken.

Outlook hesabı almak, giriş yapmak, mailleri kontrol etmek ve mail yollamak tek bir site üstünden kolaylıkla halledilebiliyor. Outlook tamamen ücretsiz bir sitedir ve Outlook, Microsoft tarafından kurulan bir site olduğundan dolayı e-posta adresiniz, mailleriniz güvende olacak.

Outlook’a giriş yapmak için, Outlook oturum aç bağlantısına tıklanır.

Karşınıza çıkan sekmede sizden e-posta adresinizin ve şifrenizin girilmesi istenecektir.

Eğer bir mail adresiniz varsa, mail adresinizi ve şifrenizi girerek sisteme giriş yapabilirsiniz.

Outlook’u kullanmak için mail adresine ihtiyacınız var. Mail adresiniz yoksa, Outlook kayıt ol seçeneğine tıklayarak ücretsiz şekilde mail adresi alabilirsiniz. Burada sizden birtakım bilgiler istenecek, istenen bu bilgileri girerek Outlook hesabınız ile mail yollamak isteğiniz kişinin mail adresini girerek mail atabilir veya mail alabilirsiniz. Outlook ile Skype’a girebilir ve ekli olan arkadaşlarınız ile mesajlaşabilirsiniz.

Aldığınız e-posta adresini Microsoft hesabı olarak da kullanabilir, Microsoft’a ait ürünleri ücretsiz bir şekilde kullanabilirsiniz. Outlook hesabı açtığınız taktirde birçok önemli uygulamayı da kullanabilirsiniz. Kullanabileceğiniz bu uygulamalar; Word Online, Power Point Online, Publisher Document, Excel Online, Takvim, One Drive, Skype, Planner gibi birçok Microsoft uygulamasıdır. Kullanabileceğiniz bu uygulamalar sizin, istediğiniz alana yönelik olarak fayda sağlayabilecek uygulamalardır.

Outlook’ Giriş Yapamamak

Outlook adresiniz var ama giriş yapamıyorsanız öncelikle girdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.

Girdiğin mail adresi doğru ise şifrenizi yeniden dikkatli bir biçimde giriniz. Gene giremediyseniz ‘’şifremi unuttum’’ seçeneğine tıklamanız gerek.

Tıklamanızın ardından size önceden kayıt ettiğiniz telefon numarasını veya başka bir e-posta adresiniz var ise onu seçmeniz istenecek.

Seçtiğiniz telefon numaranız ise telefonunuza, e-posta adresiniz ise e-postanıza bir kod yollanacaktır.

Size yollanan kodu istenilen yere yazarak yeni bir şifre belirleyeceksiniz.

Eğer bu işlemin en başında güncel olarak kullandığınız e-posta veya telefon numaranızdan her ikisine de ulaşımınız yok ise bir form doldurmalısınız. Bu formda güncel mail adresiniz, kurtarmak istediğiniz adres, adınız ve soyadınız gibi bilgiler istenecek.

Girdiğiniz bu bilgiler eğer yüksek oranda eşleşir ise hesabınızı gere alabilirsiniz. Eşleşmemiş ise tekrar bir form göndermeniz istenecektir. Güvenlik açısından 24 saat içinde bu form belli bir sayıda yollanabilir.

Outlook’a Nasıl Kayıt Olunur?

Teknoloji için en iyilerden biri olan Microsoft’un e-posta servislerinden birisidir Outlook. Microsoft’a ait olan bu servis üstün güvenlik yöntemleri ile korunmaktadır. Outlook kullanırken maillerinizin gizliliği için hiç şüphe etmenize gerek kalmaz. Outlook kullanıcısı olmak tamamen ücretsizdir.

Outlook’a çok basit bir şekilde kayıt olabilirsiniz. İstediğin kadar mail alabilir ya da istediğin kadar mail atabilirsiniz.

Outlook’a kayıt olmak için Outlook’un web sitesini açınız. Açılan pencerede, ‘’Ücretsiz hesap oluşturun’’ butonuna tıklayın. Butona tıkladıysanız karşınıza çıkan sayfada sizden, istediğiniz bir e-posta adresinin girilmesi istenecek.

 

Eğer bu kısma önceden alınmış olan bir e-posta adresi yazarsanız, ‘’Bu e-posta adresi zaten başka bir kullanıcıya ait. Başka bir ad girmeyi deneyin’’ yazan bir uyarı yazısı çıkacak.

Bu durumda kendinize farklı bir e-posta adresi almanız gerekir. Girdiğiniz e-posta adresi onaylandıktan sonra sizden yeni bir şifre belirlemez istenir. Yeni e-posta adresi ve şifre belirlerken unutmamak veya karıştırmamak için güvenli bulduğunuz bir yere not edebilirsiniz. Buraya kadar olan kısım en sık kullanacağınız kısım. Bu işlemlerden sonra ise kimliğinizi oluşturmak ve hesap kurulumunu tamamlamak için ad ve soy ad, ülke, doğum tarihi girerek işlemi bitireceksiniz.

Açtığınız e-posta sayesinde artık Android, İPhone ve bilgisayarınızdan Outlook’a girebilir ve Microsoft’a ait diğer pek çok hizmeti kullanabileceksiniz. Eğer sonraki zamanlarda da Outlook hesabınızın otomatik olarak bilgisayar veya telefonunuzda açık kalmasını istiyorsanız, ‘’Oturumu açık bırak’’ seçeneğini işaretleyiniz. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan size gelen tüm e-postaları görebilir ve mail yollayabilirsiniz ancak amil yollarken sadece belli boyutlarda gönderme işlemi uygulanabilir.

Belirtilen dosyanın boyutu 20 megabayt olmalıdır. Outlook hesabı açtıktan sonra birçok web sitesine üyelik yapabilir ve Microsoft’a ait birçok uygulamayı kullanabilirsiniz.

Outlook’tan Nasıl Çıkış Yapılır?

Outlook hesabınızda iken çıkış yapmak için, ekranın sağ üst köşesinde bulunan hesap yöneticisine tıklamanız gerekiyor. Hesap yöneticisine tıkladığınız zaman en üstte kullandığınız mail adresi ve alt seçeneklerinde profilim, hesabım ve oturum kapat yazacaktır.

Oturum kapata tıklayarak Outlook hesabınızdan çıkış yapmış olacaksınız. Çıkış yaptıktan sonra eğer sistem üstünde şifreniz kayıtlı değilse tekrar giriş yapamazsınız. Çıkış yaptıktan sonra e-posta ve şifrenizi tekrar girmeniz gerekir. Fakat e-posta adresinizi ve şifrenizi tarayıcınıza önceden girmişseniz, sayfayı tekrar açtığınızda e-posta ve şifreniz karşınıza çıkacaktır.

 

 

 

 

 

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*