Msn’ye Giriş Nasıl Yapılır?

İnsanların internet ile tanışmasıyla sosyal medya platformu da gelişme göstermiş ve Msn’ye giriş nasıl yapılır? sorusu akılları meşgul eden sorular arasına girmiştir. Sosyalleşmenin bir diğer adı gibi görünen internet, sosyal medya aracılığı ile bunu sağlamaktaydı. Bilgisayar ile iletişimin daha kuvvetli hâle gelmesi insanlarında ilgisini arttırmıştır. Msn’ ye giriş nasıl yapılır? sorusu üzerinde çokça durulmaktadır. Yazımızda bu konuyu açıklayarak sizlere aktarmaya çalıştık.

Msn Nasıl Kullanılır?

Günden güne artan teknoloji ile birlikte hâliyle internet üzerindeki çeşitlilikte arttı. Kendimizi geliştirme ve araştırma için kullandığımız internet sosyalleşmek içinde vazgeçilmezimiz oldu. Msn’nin keşfi bu sosyalleşme ile ortaya çıktı. İlk ortaya çıktığı sıra Microsoft tarafından internet üzerinden verilen tüm hizmetleri kapsıyordu. Microsoft’un gelişimsel desteği ile msn faaliyet alanını arttırmıştır. 1999 yılında ortaya çıkan msn diğer adıyla messenger ile tanışması kısa sürede gerçekleşmiştir.

2005 yılında sürümünü yükseltip Windows Live Messenger adını alan msn bir süre daha kullanımını devam ettirmiştir. 2013 yılına kadar gelişme göstererek sürümünü devam ettiren chatleşme destekli msn uygulaması yeni uygulamalarında çıkmaya başlamasıyla geri planda kalmıştır. Msn, gelişmelere ayak uyduramayınca yerini Skype’a bırakıp 2013 yılında kapanmıştır.

Chatleşme platformu olan msn haber kaynağı destekli site içeriğiyle de 13 yıl boyunca hayatımızda yer almıştır. Bir süre sonra kapanıp Microsoft destekli programlara yerini bıraktı. İlk etapta skype üzerinden sürümünü devam ettirdi. Chatleşme formatındaki kısmı sonrasında tamamiyle kapatıldı.

Microsoft’a bağlı bir kuruluş olan msn, ilk etapta hotmail kullanıcılığına yer veriyordu. Daha sonra bunun üzerinde bazı değişikliklere gidildi. Microsoft kendini geliştirdikçe eposta uygulamalarınıda destekleyeceği yeniliklere gitmeye başladı. Yahoo aracılığı ile de msn de oturumlar açılabiliyordu.

Hotmail üzerinden bazı değişikliklere gidilmesiyle yeni eposta adresi almak isteyenler artık outlook olarak yeni hesap almaya başlamışlardı. Günümüzde outlook olarak kullandığımız eposta uygulamasında eski hotmail hesabı olanlar, hotmail adresleri ile hâlâ giriş yapabilmektedirler. Ve outlook hesabı olanlarda, outlook hesaplarıyla giriş yapmaktalar.

Microsoft msn platformunu kapatmasıyla kendi kuruluşuna tamamiyle son vermedi. Sosyal medyanın farklı mecrada güçlenmeye başlamasıyla, eposta sistemlerini güncel tutup işlevsel hâle getirdi.

Bilgisayarların dışında da  bütün kullanılabilir,  alternatif cihazlar üzerinde de epostalara giriş sağlanmaktadır. Ve bu adresler ile  günümüz uygulamalarında aktif olarak oturum açabiliyoruz.

Şunu diyebiliriz ki msn sosyal medyanın chatleşme temelini atarak diğer sosyal ağlara yön vermiştir. Ve günümüz uygulamalar aslında msn öncülüğüyle devam ediyor olmaktadır.

 

Çevrimiçi

Msn genellikle masaüstü bilgisayarların yaygın olduğu bir dönemde neredeyse her evde ki bilgisayarda aktif olarak kullanılan bir uygulama olarak insanların hayatında önem atfeden yeni bir macera olmuştur. Muhakkak msn hesabı olan bir birey her evde bulunurdu. Msn dediğimiz gibi birçok kelimeyi insanlığın lûgatına kattı. Karşı taraftaki arkadaşımız ile iletişim sağlardık.

İletişim kurmak istediğimiz kişi msn de yer alıyorsa, çevrimiçi olarak yer aldığını bilirdik. Yani msn’ye giriş yapmış birey çevrimiçi olarak uygulama içerisinde yer alırdı. Böylelikle günümüzde hâlâ aktif olarak kullandığımız artık sıradan gelen çevrimiçi sözcüğü ile msn aracılığıyla hayatımızda yer aldığı bilinmektedir. Çevrimiçi olup kişilerle başlatılan sohbetler; emojiler, yazışmalar ve bazen kamera desteği ile sağlanırdı. Günümüze geldiğimizde sosyal medyanın temeli olarak düşünebiliriz.

Cam Açma

İnternet aracılığı ile daha sosyal medyanın yeni oluşmaya başladığı yıllarda işten, okuldan vs. eve gelen msn’de çevrimiçi olurdu.  İletişimin sağlandığı bu msn ile o yıllarda kamera destekli chatleşme sohbetleri de gerçekleştirildi. Msn kullanıcıları arasında bu sisteme cam açma denilmekteydi. Kullanıcılar görüntülü arama veya görüntü konuşma ifadeleri kullanmazdı. Zamanla sosyal medya ağları değişince cam açma kelimesi yerine görüntülü konuşma ifadesi yerini almıştır.

Msn’de Oturum Açmak

Msn’yi aktif kullanabilmek için resmi internet sitesinden sayfasına girmeniz gerekmektedir. Msn’ye giriş nasıl yapılır? diye düşünecek olursak sayfasından aktif giriş yapınca msn’de oturum açmak mümkün olacaktır.

Msn’ye giriş nasıl yapılır? hususundaki adımları maddeler hâlinde sıralarsak şu şekildedir;

Msn’ ye giriş yapmadan önce bir e-postanız yani outlook hesabınız olması gerekmektedir.

Msn hesabınızla oturum açacağınız zaman kullandığınız outlook, skype veya kayıtlı telefon numaranız varsa bunlardan birini kullanarak ileri butonuna basıp giriş yapabilirsiniz.

Ekranda yer alan bölüme e-posta şifrenizi ya da ilgili erişim şifrenizi girmeniz gerekmektedir.

Şifrenizi hatırlamıyorsanız, şifremi unuttum.? seçeneğini seçip, e-posta adresinize yeni bir şifre gönderip onunla giriş yapabilirsiniz. Böylece yeni şifrenizi de edinmiş olacaksınız.

Msn’ ye giriş bilgileriniz doğru ise direk oturumunuz açılacaktır.

Giriş başarılı ise güncel bir haber kaynağı sayfası da ayrıca karşınıza çıkacaktır.

İfade ettiğimiz gibi ilk önce msn’ye kayıt yapılması gerekmektedir. Bunlarda herhangi bir erişim adresiyle öncelikle desteklenmiş olmalıdır. Böylelikle sağlıklı bir sayfa erişimi sağlanır.

Outlook kayıt, hotmail kayıt gibi e-posta sitelerinden herhangi birinden mail adresi alınmalıdır. Bu mail adresiyle outlook giriş veya hotmail giriş  sağlanarak msn giriş gerçekleştirilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*