Hotmail’e Nasıl Kaydolunur?

Hotmail, birçok Microsoft programlarını kullanmanıza izin veren bir e-posta sistemidir. Mail göndermenizi ve almanızı sağlayan bu sistem aracılığıyla, daha birçok işlemi yapabilirsiniz. Örneğin internet üzerinden bir uygulamaya ve siteye kaydolurken bile kullanabileceğiniz Hotmail hakkında en çok araştırılan konu Hotmail’e nasıl kaydolunur?  Konusu olmaktadır.

İnsanlar sürekli Hotmail’e nasıl kaydolunur? Konusunu internet üzerinden araştırmakta fakat kesin bir sonuç bulamamaktadır. Sizler için hazırladığımız bu yazıda Hotmail’e nasıl kaydolunur? Konusuna değinecek ve Hotmail adresi açmanızı sağlayacağız.

Hotmail’e nasıl kaydolunur? Sorusunun ilk cevabı kesinlikle doğru bilgiler olacaktır. Hotmail hesabına kaydolurken doğru bilgiler vermek; Hesabınızın size ait olduğunu gösterecek ve daha sonrasında sıkıntı yaşatmayacaktır. Bunun yanı sıra kurtarma adresleri olarak adlandırılan başka bir e-posta adresi ve telefon numarası girmenizin de oldukça yararı olacaktır.

Kurtarma adresleri sayesinde eğer hesabın şifresini unutursanız; Hesabı kurtarmanız için oldukça gereklidir. Eğer kurtarma adresi girmezseniz hesabı tekrar almanız ya çok uzun süre sürer ya da tekrar alamazsınız. Bu yüzden herhangi bir tanıdığınıza veya size ait olan başka bir hesabı kurtarma adresi olarak giriniz.

Hotmail’e nasıl kaydolunur? Konusundan tam anlamıyla bilgiye sahip değilseniz ve hesap açmaya çalıştıysanız; Sistemde bulunan bazı arızalar sebebi ile Hotmail sizi kurtarma adresi girdirmeden hesabınızı açmış olabilir. Bu gibi durumlarda hesabı açtıktan sonra hesaba giriş yapmalı ve ayarlardan hesap için kurtarma adresi girmeniz gerekir.

Kurtarma adresleri, Hotmail’e girerken veya kullanırken hiçbir şekilde gerek olmayacaktır. Fakat, hesabın şifresini unuttuğunuzda geri almanız için en gerekli şey olmaktadır. Bu gibi sıkıntılar yaşamamanız için Hotmail’e nasıl kaydolunur? Konusunda bütün bilgileri derlediğimiz yazımızın devamını okuyunuz.

Hotmail Hesabı Nasıl Açılır?

Hotmail’e nasıl kaydolunur? ve Hotmail hesabı nasıl açılır? Sorularının cevabını öğrenmek için size verdiğimiz yolları uygulamanız gerekmektedir. Bu yolları uygulamadan Hotmail’e nasıl kaydolunur? konusuna hakim olmanız imkansızdır. Hotmail hesabı açmak için aşağıda yer alan adımları takip ediniz.

  • Hotmail hesabı açmak için outlook.com sayfasına giriş yapmalısınız.
  • Ardından hesap oluştur butonuna tıklayınız.
  • Bu butona tıklandığınızda yeni bir ekran açılacak ve karşınıza çıkan yere kullanmak istediğiniz Hotmail hesabınızı yazmanız gerekecektir. Bu bölüme hangi isimle e-posta açmak istiyorsanız onu yazın.

  • Kullanacağınız Hotmail adresini yazdıktan sonra sistem sizden bir şifre oluşturmanızı isteyecektir. Şifreyi oluştururken dikkat etmeniz noktalar vardır. Örneğin; Doğum tarihinizin, adınızın ve ardışık sayıların olmadığı parola oluşturmalısınız. Şifre oluştururken şifrenin güçlü olmasına da dikkat edin ve ardından oturum aç butonuna tıklayın.

  • Sistem, oturum aç butonuna tıkladıktan sonra hesap oluşturmak isteyen kişiyi; Kişisel bilgilerini girmesi için başka bir sayfaya yönlendirir. Karşınıza gelecek olan bu ekranda bir form açılacaktır. Yazdığınız her bilginin doğruluğuna dikkat ederek; Adınızı ve soyadınızı girin ve ileri butonuna tıklayın.

  • Hotmail hesabı açmak için tek yeterli bilgi ad ve soyad olmayacaktır. Ad ve soyadınızı kimliğinizde olduğu gibi girdikten sonra karşınıza; Yaşadığınız ülkeyi ve doğum tarihinizi girmeniz gerekir. Bundan sonra yine ileri butonu ile bir sonraki işleme geçebilirsiniz.

  • Son işlem, sizin robot olmadığınızı onaylamak için güvenlik kodudur. Güvenlik kodunu doğru ve eksiksiz bir şekilde girdikten sonra her işleminiz tamamlanmış olacaktır. Tamamla butonuna tıklayarak yeni açtığınız Hotmail hesabına giriş yapmanız mümkündür. E-posta adresinizi ister mail için kullanabilir ister daha farklı işlemler için kullanabilirsiniz

Hotmail’e nasıl kaydolunur? Sorusunun cevabı yukarıda yer aldığı gibidir. Bu adımları tek tek uygulayarak Hotmail hesabına sahip olabilir ve şifresini unuttuğunuzda hesabı kolaylıkla kurtarabilirsiniz.

Hotmail mi, Gmail mi?

Hem Hotmail hem de Gmail kullanımı dünyada oldukça yaygınlaşmış durumda. Hotmail, Gmail’den daha önce çıkarıldığı için daha uzun süredir kullanılıyor. Hotmail sayesinde insanlar görüntülü konuşmaya kavuşmuştu fakat Gmail bunları daha sonra piyasaya sürdü. Ayrıca; Hotmail, Microsoft’un veri tabanını kullanırken şimdi ise Outlook’un veri tabanını kullanmaya başlamıştır.

Outlook’tan giriş yapabileceğiniz Hotmail hesabınızı halen aktif olarak kullanabilirsiniz. Hotmail, ilk piyasaya sürüldüğü zamandan itibaren kullanıcı sayısı olarak zirvede yer alıyordu fakat Gmail bu kullanıcı sayısını kendine çekmeyi başardı. Hotmail’de, Gmail’de aynı işlevi gördüğü için her zaman rakip firmalar olmuştur.

Gmail’in Hotmail’e fark atmasındaki en büyük sebep; Google tarafından üretilmiş olmasıdır. Google Gmail’e farklı özellikler sağladığı için kullanıcı sayısını her an artırmaktadır. Google, dünyanın en büyük arama motorlarından biri haline geldiği için birçok android telefon üreten firma ile anlaşmalıdır. Bu sayede telefonların işleyişinde daha çok Gmail kullanılmaktadır.

Telefonlarda Hotmail’in de kullanılmasında herhangi bir sakınca bulunmamaktadır fakat Google destekli olan Gmail, kendi reklamını daha iyi yaparak zirveye yerleşmiştir. İki e-posta hizmetinin de aynı işlemlemleri gerçekleştirebildiğini söylemiştik fakat Gmail, Google desteği ile e-posta servisine yenilikler getirerek daha avantajlı konuma gelmiştir.

Gmail’in tanıdığı avantajlardan bazıları; Google Fotoğraflara fotoğraf yedeklemesi ve e-postaya gelen engellenmiş postaları direkt olarak silmesidir. Kullanıcıya sunduğu imkanlarla birlikte internet kullanıcılarını yeni gözdesi Gmail olmaktadır. İki e-posta hizmetini de kullanmanızda herhangi bir sıkıntı yaşamazsınız. Bilmeniz gereken tek konu Gmail’in fazladan birkaç avantajı daha olduğudur.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*