Hotmail Hesabımı Unuttum, Nasıl Kurtarabilirim?

Hotmail, son zamanlarda bir miktar önemini kaybetmiş olsa bile hala kullanılan e-posta sistemlerinden biridir. Microsoft tarafından piyasaya sürülen bu sistem, MSN’nin olduğu dönemde oldukça bir yaygın bir sistemdi. Hala kullanılıyor olsa bile kullanıcı sayısı konusunda büyük bir azalma yaşayan bu sistemin kullanıcıları şifrelerini unuttuğunda, Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Sorusunun cevabını araştırırlar.

Hotmail şifresinin unutulmasındaki en büyük sebep, MSN sisteminin tamamen kapatılması olmuştur. Sistem kapatılsa bile, Hotmail hesapları halen bulunmaktadır. Hotmail hesabına giriş yapıp e-postalarına bakmak isteyen kişiler, şifresini unutunca arama motorlarında Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Konusunu aratmaktadırlar.

Eğer siz de Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Merakı içerisine girdiyseniz, yapmanız gereken tek şey listemizi okumak ve uygulamak olmalıdır. Bütün işlemleri uyguladığınız takdirde Hotmail hesabınızın şifresini bulacak ve hesabınıza erişim sağlayacaksınız.

Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Sorusunu soranlardan biri de sizseniz, yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Fakat, bu işlemleri uygulamadan önce bilmeniz gereken birkaç önemli nokta daha vardır.

Kurtarma e-postanızı veya Hotmail hesabınızın bağlı olduğu telefon numarasını bilmelisiniz. Eğer bunları biliyorsanız hesabı tekrar almanız çok kolaydır ancak bunlara dair bir bilginiz yoksa, o zaman hesabı kurtarmak biraz daha zor olacaktır.

Kurtarma e-postanız olmadan hesabınızı geri almak için bir form doldurmanız gerekir. Bu formun Hotmail tarafından kabul edilmesi sonucunda hesabı tekrar alabilirsiniz. Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Sorusunun ilk cevabı olan kurtarma adresleri ile hesap kurtarma işlemi için yazımızın devamını okumalısınız.

Kurtarma Adresleri ile Hotmail Hesap Kurtarma

Eski e-posta adresinizi kurtarmak için daha önceden yapmış olmanız gereken en önemli olay, kurtarma hesaplarını sisteme girmiş olmanızdır. Kurtarma adresleri; e-postaya kayıt olurken girilen ya da sonradan değiştirilen telefon numarası veya başka bir e-posta adresidir. Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Merakını gidermek ve hesabınızı geri almak için aşağıda bulunan adımları takip etmeniz gerekir.

  • İlk olarak yapmanız gereken işlem Hotmail şifre yenileme sayfasına giriş yapmak olmalıdır.
  • Hotmail şifre yenileme sayfasına giriş yaptıktan sonra yapmanız gereken ikinci işlem, ileri butonuna tıklamak olacaktır. Bu butona tıklayınız.

  • Hotmail hesabınızı tekrardan kurtarmak için önünüze iki farklı seçenek sunulacaktır. Bu seçenekler; Daha önceden girdiğiniz e-posta adresi veya telefon numarasıdır. Bu durumda, ilk olarak e-posta adresinizi eğer e-posta adresiniz yoksa telefon numaranızı seçmek için sunulan butona tıklayınız.

  • Bu butona tıkladıktan sonra açılan sayfadan kurtarmak istediğiniz Hotmail hesabının size ait olduğunu kanıtlamak için telefon numarasının son 4 rakamını girdikten sonra; Kod alma için olan butona tıklayınız.
  • Sonrasında karşınıza kodu girmeniz için bir yer açılacaktır. Bu alana e-postanıza gönderilen kodu giriniz. Bu işlemden sonra karşınıza şifre yenilemek için yeni şifrenizi girebileceğiniz bir ekran açılacaktır.

  • Açılan bu yere daha önceden kullandığınız bir parolayı girdiğinizde sistem hata verecek ve daha önce kullanılmamış bir parola girmenizi isteyecektir. Hiç kullanmadığınız parolayı girdikten sonra şifreniz yenilenecek ve Hotmail hesabınızı kurtaracaksınız. Fakat, hesabın size ait olduğu doğrulanmazsa; Hotmail hesabına 30 gün boyunca giremezsiniz. Aradan 30 gün geçtikten sonra yeni şifreniz ile Hotmail hesabınıza giriş yapmanız mümkün olacaktır.

Bu işlemler ile e-posta adresini kurtarmak oldukça kolaydır fakat kurtarma adreslerine sahip değilseniz işlem biraz daha farklı olacaktır. Kurtarma hesapları olmadan, Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? İşlemlerini merak ediyorsanız; Aşağıda yer alan işlemleri uygulayarak bunu gerçekleştirmeniz mümkündür.

Kurtarma Adresleri Olmadan Hotmail Hesap Kurtarma

Şifresini unuttuğunuz Hotmail hesabını açarken e-posta ve telefon numarası kurtarma adreslerinden birini girmediyseniz; Hesabın size ait olduğunu bir form doldurarak sağlamanız gerekmektedir. Bütün bilgileriniz doğru girdiğiniz form, Hotmail’e gönderilmeli ve onaylanmalıdır. Hotmail’den onay aldıktan sonra şifresini unuttuğunuz Hotmail hesabını kurtarabilirsiniz. Kurtarma adreslerine sahip olmadan Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Sorusunun cevabı aşağıda yer alan listede bulunmaktadır.

  • Yukarıda tarif ettiğimiz yolları kullanarak şifre yenilemeye çalışınız. Kurtarma adresleriniz olmadığı için Hotmail sizi otomatik olarak form alanına gönderecektir. Bu formu eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurmanız gerekir.

  • Hotmail’in sizi yönlendirdiği alandaki formu doldurduktan sonra; Sağ alt tarafta bulunan ileri butonuna tıklayınız.
  • Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkacak olan formu da doldurun. Bu form sizden eskiden kullandığınız şifreleri istemektedir. Bu formlar sayesinde e-posta adresinin size ait olup olmadığı anlaşılacaktır. Şifrelere ek olan girilmesi gereken diğer bilgileri de girmeniz gerekir. Bunları da girerek yine ileri butonuna tıklayınız.

  • Hotmail, eğer hesabın size ait olduğunu doğrularsa; Girdiğiniz kurtarma e-posta adresine bir bağlantı yollayacak ve şifrenizi yenilemenizi sağlayacaktır. Bu bağlantının size gönderilmesi aşağı – yukarı 30 gün sürecektir. Kurtarma hesabınıza gelen bağlantıya tıklayın. Bağlantı ile yönlendirildiğiniz sayfaya girin. Buradan kendinize yeni parola ve şifre oluşturun. Bu işlemlerin hepsini tamamladıktan sonra; Hotmail hesabımı unuttum nasıl kurtarabilirim? Konusuna hakim olur ve kurtardığınız hesabı kullanabilirsiniz.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*