Hotmail Giriş, Oturum Açmak için Tıklayın!

Dünya genelinde en çok kullanılan mail uygulamalarından olan Hotmail’in Hotmail giriş konusundan bahsedeceğimiz bu yazıda, öncelikle hotmail’in neden tercih edildiğinden ve özelliklerinden bahsedeceğiz. Bir mail depolama aracı olan hotmail’in diğer uygulamalara göre daha kolay kullanılması ve üstünlük sağlaması dikkat çekiyor. İşte hotmail hakkında merak edilenler;

Hotmail Giriş Yapma

Hotmail Oturum Aç Linki

Hotmail’in kuruluşu Jack Smith ve Sabeer Bhatia tarafından 1995 yılında gerçekleştirilmiştir. E-posta programı olan Hotmail o dönemlerde tarayıcılarda kullanılan ilk programdır. 1996 yılının 4 Temmuz tarihinde ise tam anlamıyla kullanılabilir duruma gelmiştir. Sabeer ve Jack servislerine isim bulurken HTML harflerinin Hotmail kelimesini çağrıştırdığını farketmişler ve bu ismi seçmişlerdir.

Hotmail kayıt ve msn giriş konuları en çok merak edilen konulardan birkaçıdır. Sizlerle Outlook kayıt, msn giriş, Outlook giriş konularını paylaşacağımız bu yazımızda Dünyaca ünlü olan Hotmail uygulamasına nasıl giriş yapılacağını da anlatacağız. Hotmail giriş ile oturum açarak şifre değiştirme, msn giriş ekranı ya da benzer işlemler sunuluyor.

Herhangi bir Hotmail hesabınız yoksa Hotmail kayıt ve Hotmail giriş seçenekleriyle kaydınızı gerçekleştirebilir ve oturum açabilirsiniz. Hotmail’e nasıl girileceğini anlatmadan önce uygulamanın birkaç özelliğinden bahsedeceğiz.

Hotmail’in Özellikleri

Hizmetine Outlook üzerinden devam etmeye başlayan Hotmail, eski kullanıcılarını mağdur etmemek adına tüm bilgileri Outlook’a geçirerek büyük bir beğeni kazanmıştır. Outlook’a geçtiği günden itibaren 1 milyon kullanıcıya ulaşan Hotmail, e-posta alanında gün geçtikçe ilerlemekte ve tercih edilmektedir. Dosya alımı ve gönderimi konusunda ön sıralarda gelen Hotmail, başarısını sürdürmeye devam edecek gibi duruyor. Böyle popüler bir uygulamanın özelliklerine geldiğimizde ise akla birçok özellik gelmektedir.

  • Hotmail’in özellikleri arasında bulunan özelliklerden bir tanesi ise; ‘süpür’ özelliği sayesinde istenmeyen maillerin tek seferde silinebilmesidir. Bu özellik sayesinde toplu silme gerçekleştirebilir ve istemediğiniz maillerden kolayca kurtulabilirsiniz.
  • Özelliklerden bir diğeri ise Skype uygulaması olmadan bile tarayıcı sayesinde uygulamayı kullanmaya devam edebilmenizdir. Bu sayede arkadaşlarınızla olan bağlantınız hiçbir zaman kopmayacaktır.
  • Kişinin kendine özel profil oluşturabilmesi de hotmail’in bir diğer özelliğidir. Boyut, tasarım ve renk konusunda kişiler istediğini seçebilir ve kendine göre özelleştirebilir.
  • Hotmail sayfasını ikiye bölme özelliği de bilinen bir diğer özelliktir. Aynı anda hem maillerinizi okuyabilir hem de listenize ulaşabilirsiniz.

Hotmail’in Diğer Önemli Özellikleri ise Şunlar;

Programlanan temizleme özelliği: Gereksiz ve çeşitli sitelerden gelen mailler ile posta kutunuz doluyorsa, Hotmail’in temizleme özelliğini kullanarak bunlardan kurtulabilirsiniz. İşaretlediğiniz iletiler haricinde gönderilen mailler otomatik olarak silinir ve posta kutunuz temiz kalır. Böylelikle gerekli mailleri bir köşede toplayabilir ve gereksiz kalabalıktan kurtulabilirsiniz.

Gereksiz maillerden tek tıkla kurtulma: Reklam siteleri, haber siteleri ve abone olduğunuz ama maillerinden sıkıldığınız uygulamalar varsa, bunlardan tek tıkla kurtulmak çok basit. E-posta’nın yanıtla menüsüne girerek aboneliği kaldır seçeneği ile bunlardan tamamen kurtulabilirsiniz.

Albüm oluşturma: Size mail olarak gönderilen ya da sizin gönderdiğiniz fotoğraflar ile albüm oluşturabilirsiniz. Ayrıca bu fotoğraflar üzerinde çeşitli düzenlemeler yapma şansına da sahipsiniz. Slayt gösterisi olarak bakabileceğiniz fotoğraflar sayesinde zahmet çekmemiş olursunuz. Aynı şekilde fotoğraf albümünüzü birine gönderdiğinizde o kişi de slayt gösterisi yapabilir. Albüm olarak toparlanabilen fotoğrafları aynı anda telefon ya da bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Hotmail ile Skype Oluşturma

Hotmail’e çevrimiçi kaydolduktan sonra bir Skype hesabı ya da Microsoft hesabı açabilirsiniz. Hotmail ile Skype hesap oluşturma işlemleri ile hesabınızı kurduğunuzda sahte bilgiler kullanmadığınızı kabul edersiniz. İnternet hizmet sağlayıcısı ya da herhangi bir 3.kişi sizin adınıza bir Microsoft hesabı atamış olabilir. Ya da hesabınızı 3.bir kişiden aldıysanız bu kişinin hesap üzerinde bazı hakları olabilir.

Örneğin hesabı silebilme ya da hesaba istediği zaman ulaşabilmek gibi. Bu sebeple 3.kişilerin hesabınız üzerindeki haklarını incelemenizi öneririz. Herhangi bir tüzel kişi adına Microsoft hesabı oluşturmanız halinde ise, belirtilen sözleşmeyi tüzel kişi yerine siz kabul etmiş olursunuz. Skype hesabınızı ve Microsoft hesabınızı herhangi bir tüzel kişiye ya da kullanıcıya devredemezsiniz. Hesabınızın bilgilerini ve şifrenizi gizli tutmaya özen göstermenizi öneririz.

Hotmail’de Nasıl Oturum Açılır?

Hotmail’de nasıl oturum açılır ve Hotmail nasıl giriş yapılır sorusu en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Microsoft bütün hizmetlerini kendi sayfasından yürüttüğü için öncelikle Microsoft sayfasına girmelisiniz. Microsoft’un yürüttüğü hizmetler arasında Outlook, Skype, OneDrive hizmetleri bulunmaktadır. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra OneNote, Skype, Office Online, Outlook, OneDrive gibi hizmetlere tek tıkla ulaşmış olacaksınız. Microsoft hesabınızda oturum açtığınızda Outlook hizmeti bazı alanlarda tek kullanımlık şifreler sunmaktadır. Peki merak edilen Hotmail girişi nasıl olmaktadır?

Hotmail hesabınıza giriş yaptıktan sonra mail okuma ya da mail gönderme işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Öncelikle Microsoft’un sitesine girmeniz gerekiyor. Bunun için; https://www.microsoft.com/linkine tıklayarak siteye ulaşabilirsiniz.

Sitenin sağ üst kısmında bulunan Oturum aç butonuna tıklayın.

Kullanıcı adı ve şifrenizi yazın.

 

Profil fotoğrafınızın altındaki diğer eylemler butonuna tıklayın ve ardından gelen kutusunu açın.

Böylelikle Hotmail’e giriş yapmış ve gelen kutusuna ulaşmış oluyorsunuz.

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*